12 maja Święto Uniwersytetu
Wydział Chemii

12 maja Święto Uniwersytetu<br /> Wydział Chemii

12 maja 2018 r.
Święto Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Chemii UJ przy ul. Gronostajowej 2.

Władze Wydziału Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego zapraszają na wydarzenia organizowane w ramach obchodów Święta Uniwersytetu.

W programie m. in.:

• Pokaz eksperymentów pod tytułem „Moc rozumu” - Naukowe Koło Chemików UJ oraz Naukowe Koło Chemii Medycznej i Ochrony Środowiska UJ
    Podstawą ludzkiego poznania jest rozum i doświadczenie. Przez doświadczenie zyskujemy szereg danych, które rozum przetwarza tworząc pojęcia, formułując sądy, przeprowadzając wnioskowania. Podczas pokazów zostaną zaprezentowane doświadczenia chemiczne, które rozbudzą w nas różne zmysły: zmysł wzroku, dotyku, słuchu, węchu. Dzięki naszym eksperymentom będziecie Państwo mogli lepiej zrozumieć otaczający nas świat oraz zdobyć umiejętności posługiwania się zdobytą wiedzą chemiczną w życiu codziennym. Uczestnicy pokazu będą także mieli okazję odkrywać świat chemii w sposób samodzielny, rozwiązując proste problemy, dzięki analizie wyników prostych doświadczeń. Zostaną postawieni w roli naukowców, którzy używając mocy swojego rozumu będą stymulować rozwój nauki.
  • Zwiedzanie nowego budynku Wydziału Chemii
  • Prezentacje Pracowni