Medale dla pracowników Wydziału Chemii UJ na Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji Intarg 2018

Podczas XII Międzynarodowych Targów Wynalazków i Innowacji Intarg 2018 Uniwersytet Jagielloński zdobył pięć medali, w tym trzy przyznane zostały wynalazkom opracowanym przez naukowców z Wydziału Chemii UJ.

Złotym medalem Intarg Poland nagrodzono "Sposób otrzymywania katalizatorów tlenkowych na osnowie eksfoliowanych glinokrzemianów warstwowych" opracowany przez prof. dr hab. Piotra Kuśtrowskiego, dr Piotra Natkańskiego, dr Annę Białas i dr Paulę Janus. Wynalazek zdobył ponadto nagrodę Prezesa Urzędu Patentowego RP.

Brązowe medale uzyskał "Zestaw modułowy do rysowania struktur geometrycznych" opracowany przez pracownika Wydziału Chemii UJ dr Pawła Bernarda i dr Jamesa Mendeza z Uniwersytetu Indiana w USA
oraz
"Nanorozmiarowy czujnik jonów rtęci(II), sposób jego otrzymywania oraz sposób wykrywania jonów rtęci(II)" opracowany przez prof. dr hab. Krzysztofa Szczubiałkę, prof. dr hab. Marię Nowakowką, dr Joannę Lewandowską-Łańcucką, Agnieszkę Iwanowską, dr Magdalenę Wytrwał-Sarnę i Łucję Rodzik.

Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji Intarg 2018, odbyły się w Katowicach w dniach 20-21 czerwca 2018, pod patronatem ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina. Wydarzenie miało na celu promocję innowacyjnych technologii o wysokim poziomie gotowości technologicznej, a także rozwiązań już wprowadzonych na rynek.

Serdecznie gratulujemy! Więcej o wydarzeniu: www.uj.edu.pl

Foto. www.uj.edu.pl

MGN